Wielkanoc w parafii
2017-04-12

1. Wielki Czwartek – o godz. 10,00 w katedrze Msza Krzyżma z poświęceniem olejów używanych do sprawowania sakramentów świętych przez cały rok i uroczystym odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich księży z całej diecezji. W kościele parafialnym o godz. 18,00 Msza święta Wieczerzy Pańskiej, podczas której wspominać będziemy Ostatnią Wieczerzę i dziękować Bogu za dar sakramentu kapłaństwa i Eucharystii. Kandydaci na ministrantów złożą przyrzeczenia i zostaną włączeni do liturgicznej służby ołtarza. Po Mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy, gdzie będzie trwać adoracja do godz. 22,00.
  2. Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Pana Jezusa. W dniu tym obowiązuje post ścisły. O godz. 17,00 odbędzie się w kościele parafialnym nabożeństwo Męki Pańskiej z adoracją krzyża. Ofiary składane na tacę podczas adoracji są przeznaczone co roku na utrzymanie miejsc pielgrzymkowych w Ziemi Świętej. Po skończonym nabożeństwie Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza Grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 22,00. O godz. 21,00 – wspólna adoracja Najśw. Sakramentu z rozważaniem ostatnich słów Pana Jezusa z Krzyża. Panów strażaków prosimy o podjęcie warty przy Grobie Pana Jezusa.
  3. W Wielki Piątek rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Nowenna będzie pół godziny przed Nabożeństwem Męki Pańskiej. (W piątek - 16,30, w sobotę o godz. 18,30, w niedzielę przed rezurekcją o godz. 5,30, w II dzień świąt o godz. 8,00).
  4. Wielka Sobota – dzień spoczywania Pana Jezusa w Grobie i dzień naszej adoracji przy Grobie od godz. 8,00. Do godz. 14,00 adorować będą Pana Jezusa w Grobie dzieci i młodzież zapisane na specjalnych listach u katechetów. Poświęcenie pokarmów w kościele parafialnym o godz. 9,00 i godz. 11,00. W Grabowicy o godz. 10,00; na ul. Długiej – 10,30; przy krzyżu na ul. Piwnej – 9,30; w Rybnicy Koszelach – 10,00; Rybnica Sikliwce – 10,15; Rybnica Leśna – 10,30. O godz. 14,00 – schowanie Najświętszego Sakramentu i sprzątanie kościoła.  Wystawienie Najświętszego Sakramentu na nowo o godz. 17,00.  Wieczorem o godz. 19,00 – Msza święta Wigilii Paschalnej z poświęceniem paschału i wody chrzcielnej. Po wieczornej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w duchu wielkanocnym do godz.22,00. Adorację poprowadzi ks. wikariusz z młodzieżą.
  5. Niedziela Wielkanocna – o godz. 6,00 – rezurekcja z uroczystą procesją eucharystyczną wokół kościoła oraz suma o godz. 12,00. Grabowica – 10,15. Mszy świętej wieczornej nie będzie. Panów strażaków, członków kół różańcowych prosimy o włączenie się w procesję rezurekcyjną. Sztandary i feretrony niesiemy wg ustalonego porządku. Do sztandarów i chorągwi prosimy wyznaczone osoby.
  6. Poniedziałek Wielkanocny Msze święte o godz. 8,30, 10,00 – Msza z chrztami, 12,00. Grabowica o godz. 10,15. Mszy świętej wieczornej nie będzie. Taca na KUL.